Na ten Nowy Rok ….

Na koniec roku, po świętach Boże Narodzenia, słyszymy zwykle o powszechnej zgodzie i porozumieniu. W tym roku celują w tym politycy Prawa i Sprawiedliwości. Przekonują nas, że trzeba się łączyć ponad podziałami dla dobra wspólnego. Granica między nimi a demokratyczną opozycją jak dzieliła przez trzy poprzednie lata tak teraz ma łączyć. W województwie śląskim znalazł się nawet jeden, który się połączył ponad przysłowiową kałużą. Cała Polska się wzruszyła i wzruszona pozostaje do dziś.

W moim rodzinnym Bytomiu, o którego problemach zanudzam czytelników mojego bloga, też połączono się ponad wspominaną wyżej kałużą. Nowy prezydent miasta i radni z Koalicji Obywatelskiej zawarli porozumienie z radnymi Prawa i Sprawiedliwości. Chociaż trzeba odnotować, iż jest jednak to coś wstydliwego. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz uparcie twierdzi, że nawet, gdy jego zastępca jest z rekomendacji PiS to nie jest to koalicja. Ot, po prostu człowiek PiS-u przechodził korytarzem obok gabinetu zastępcy prezydenta miasta a że pokój był pusty wszedł i tak zostało. Bardziej rozmowny a może zwyczajnie zadowolony z koalicji jest Maciej Bartków, szef bytomskiego PiS-u. Opowiada o tym, że w Bytomiu nie będą się zajmować jakimś tam sporami o Konstytucję i wolne sądy. Można się domyślić – cytując premiera Morawieckiego z czasów, gdy był banksterem – iż bytomscy radni Koalicji Obywatelskiej dostaną w nagrodę miskę ryżu, a prezydent Wołosz może nawet dwie. Bytom stanie się prawie tak piękny jak Polska w programach TVP.

Tak to w całym kraju PiS uprawia politykę miłości i taniego prądu elektrycznego. Po trzech latach pokazywania środkowego palca krzyczy: Kochajmy się!!! Cóż to zrobił z prezesa Kaczyńskiego strach przed utratą władzy.

A więc jest marchewka, ale żeby obywatele zbytnio w niej nie zasmakowali jest i kij. Kij, którym wywija minister Ziobro bez żadnych skrupułów. Oskarżyć o przestępstwo urzędnika pobitego na zlecenie mafii o to, że ją wspierał? Żaden problem. Zatem pamiętajcie Polacy, kij będzie stosowany …. ale z miłością.

Jaki będzie nadchodzący rok 2019? Straszny i śmieszny zarazem. Pozostaje mieć tylko nadzieję, iż odsysanie PiS-u od władzy będzie bardziej śmieszne niż strasznie. Czego Wam wszystkim, drodzy czytelnicy, serdecznie życzę!

 

PS. W Bytomiu dużo śmiechu załatwią nam radni Koalicji Obywatelskiej, gdy w trakcie kampanii wyborczych do Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu i Senatu RP, będą przekonywać, iż odsuną PiS od władzy. W Bytomiu mają już w tym praktykę.

Comments are closed.