Dobre samopoczucie

Beata Sawicka, była poseł na sejm, została skazana. Chwilę po tym ekrany telewizorów i łamy prasy zapewniły tryumfalne wypowiedzi, prezesa Kaczyńskiego, prezesa Ziobry i posła Kaczmarka, zwanego w niektórych środowiskach agentem Tomkiem. Opowiadali  jak dzielnie zwalczali korupcję, a wszyscy, którzy ich krytykowali mają teraz jedyną szansę posypać głowę popiołem i przeprosić. Ci, którzy naśmiewali się z agenta Tomka mogą już tylko zapaść się ze wstydu pod ziemię. Gdyby gdzieś odbywały się mistrzostwa świata w prezentowaniu dobrego samopoczucia niewątpliwie agent Tomek byłby niekwestionowanym zwycięzcą.

Sąd skazał Beatę Sawicką to fakt. Warto jednak przypomnieć naszym szeryfom z bożej łaski sprawy, o których zdaje się już zapomnieli.

Zbigniewowi Ziobrze i Jarosławowi Kaczyńskiemu warto przypomnieć, iż niedawno zapadł wyrok uniewinniający w procesie Barbary Kmiecik. To w wyniku zeznań tej Pani uzyskanych w areszcie wydobywczym wtargnięto o świcie do domu Barbary Blidy. Dziś z tej rzekomo wielkiej afery korupcyjnej nie został kamień na kamieniu. Barbara Blida nie żyje i wygląda na to, że nie ma winnych jej tragicznej śmierci. Czy Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński chcą, aby przeprosić ich i za to?

Tomaszowi Kaczmarkowi, agentowi Tomkowi warto przypomnieć jak kupił w imieniu Państwa Polskiego dom, który rzekomo miał być własnością Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Polowanie z nagonką na byłego prezydenta i jego żonę skończyło się na szczęście tylko kupą śmiechu z przewagą kupy. Czy Tomasz Kaczmarek chce, aby go przeprosić i za to?

Lista spraw, które warto przypomnieć jest znacznie dłuższa. Wszystkie je łączy jeden mianownik – nadużywanie instytucji państwa w celu utrzymania się przy władzy. I wygląda na to, że ci, którzy nadużywali mają cały czas dobre samopoczucie. A Polacy mają ich przeprosić za to, że w 2007 r. odebrali im ukochane zabawki i odsunęli od władzy.

Comments are closed.